mr B.O. Dittrich (D66) 1

Boris Dittrich (1955) is vanaf 11 juni 2019 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Dittrich is voorzitter van de vaste Eerste Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken en de Hoge Colleges van Staat / Algemene Zaken en Huis van de Koning (BiZa/AZ).



Personalia

  • geboren te Utrecht, 21 juli 1955
  • gehuwd

 

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • beschrijving: Begeleiden projecten voor Israëlische en Palestijnse professionals

    advieswerk: ja

    sector: Academisch

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Secretariele bestuurswerkzaamheden

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over beleid en evenementen van het museum

    advieswerk: ja

    sector: Cultuur en educatie

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Syrische vluchteling-schrijvers helpen met scenario schrijven over hun leven

    advieswerk: ja

    sector: Literair

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Promotie voor het werk van deze stichting tbv kleinschalige onderwijsprojecten in Suriname

    advieswerk: ja

    sector: Non-profit goede doelen

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering en beslissen over beleid t.a.v. De leerstoel van prof. C. Waalwijk aan de Universiteit Leiden

    advieswerk: ja

    sector: Universitair onderwijs

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over de jaarlijkse tentoonstelling en het uitdragen van het belang van de organisatie

    advieswerk: ja

    sector: Cultuur en emancipatie

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over beëindiging discriminatie op de werkvloer voor een internationale NGO

    advieswerk: ja

    sector: Arbeidsrecht

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: ik schrijf thrillers, romans en columns

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Gymnasium, Bonifacius Lyceum, Herman Jordan Lyceum

wetenschappelijk onderwijs

  • Nederlands recht, Rijksuniversiteit Leiden, vanaf 1 september 1975 tot 1 februari 1981

andere opleidingen

  • Freshman Year Art History, Criminology, Denison University, vanaf 1 augustus 1974 tot 1 juli 1975

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019

andere activiteiten

  • beschrijving: Begeleiden projecten voor Israëlische en Palestijnse professionals

    advieswerk: ja

    sector: Academisch

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Secretariele bestuurswerkzaamheden

    advieswerk: nee

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over beleid en evenementen van het museum

    advieswerk: ja

    sector: Cultuur en educatie

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Syrische vluchteling-schrijvers helpen met scenario schrijven over hun leven

    advieswerk: ja

    sector: Literair

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Promotie voor het werk van deze stichting tbv kleinschalige onderwijsprojecten in Suriname

    advieswerk: ja

    sector: Non-profit goede doelen

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering en beslissen over beleid t.a.v. De leerstoel van prof. C. Waalwijk aan de Universiteit Leiden

    advieswerk: ja

    sector: Universitair onderwijs

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over de jaarlijkse tentoonstelling en het uitdragen van het belang van de organisatie

    advieswerk: ja

    sector: Cultuur en emancipatie

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: Advisering over beëindiging discriminatie op de werkvloer voor een internationale NGO

    advieswerk: ja

    sector: Arbeidsrecht

    bezoldigd: nee

  • beschrijving: wet-en regelgeving stimuleren ten versterking van de positie van LHBTI-ers wereldwijd. 6 jaar vanuit New York, 5 jaar vanuit Berlijn

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: Fractievoorzitter van 2003-2006

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: fractievoorzitter D66-fractie

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: lid van de kamers: strafrecht, vreemdelingenrecht, familierecht en psychiatrie

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: gespecialiseerd in civiel recht, strafrecht, vreemdelingenrecht.

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja

  • beschrijving: ik schrijf thrillers, romans en columns

    advieswerk: nee

    bezoldigd: ja


Partijpolitieke functies

afgesloten

  • beschrijving: PGA is een netwerk van parlementsleden, wereldwijd, die zich inzetten voor mensenrechten, democratisering en de rechtsstaat. Als bestuurslid ben ik betrokken bij activiteiten bij o.a. de VN.

    advieswerk: ja

    sector: Politiek

    bezoldigd: nee


Publicaties

  • De Wereld rond met Boris Dittrich (columns uit emigratiemagazine VertrekNL), 1 februari 2019
  • Wat ik van mijn moeder leerde (verhalenbundel Nederlandse auteurs met o.a. Murat Isik), 1 januari 2019
  • BARST (geschenkboek spannende boekenweken over moord in Vondelpark), 1 juni 2018
  • HALSZAAK (thriller over een moord in Amsterdam), 1 januari 2017
  • W.O.L.F. (thriller over extremisme en populisme), 1 januari 2015
  • De Waarheid Liegen (roman over een metro-moord in New York), 1 januari 2013
  • Moord en Brand (thriller over moord op Tweede Kamerleden), 1 januari 2011
  • Elke Liefde Telt (boek over mijn werk voor Human Rights Watch), 1 januari 2009
  • Een blauwe stoel in Paars (boek over mijn werk als Tweede Kamerlid), 1 januari 2001

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de orde van Oranje Nassau, 27 november 2006

buitenlandse onderscheidingen

  • Living Legend Award door Workplace Pride, 17 mei 2018

overige onderscheidingen en prijzen

  • Legpenning Nederlandse Boekverkopersbond voor initiatiefwet Vaste Boekenprijs 2005, 24 september 2007
  • OUTtv Media Award, 1 juni 2015
  • Jos Brink Staatsprijs voor Oeuvre op het gebied van emancipatie LHBT-ers, 17 mei 2013
  • Bob Angelo penning COC voor werk m.b.t. openstelling huwelijk paren van gelijk geslacht, 17 mei 2012

Hobby's

  • lezen

 


Reizen

  • doel: Retourticket

    bekostiger: Parliamentarians for Global Action

  • doel: Parlement

    bekostiger: Britse en Nederlandse ambassades

  • doel: Retourvlucht

    bekostiger: Nederlandse ambassade Zwitserland

  • doel: It is Fair NGO

    bekostiger: It is Fair NGO

  • doel: In verband met Dutch Centre London

    bekostiger: Dutch Centre London

  • doel: It is Fair NGO

    bekostiger: It is Fair NGO

  • doel: Openingsspeech Prague Pride

    bekostiger: Prague Pride NGO

  • doel: Toespraak over mensenrechten

    bekostiger: Nederlands Centrum Londen

  • doel: Toespraak in Senaat Tsjechie

    bekostiger: Jsem fer


Geschenken

  • betaald door: Parliamentarians for Global Action

    waarde: € 300

  • betaald door: Britse en Nederlandse ambassades

    waarde: € 200

  • betaald door: Nederlandse ambassade Zwitserland

    waarde: € 175

  • betaald door: Multicultureel Netwerk Rijksambtenaren

    waarde: € 50,-

  • betaald door: Out TV

    waarde: € 60

  • betaald door: Prague Pride

    waarde: € 166,96 (vliegticket) en € 400,- (2 nachten)

  • betaald door: Penitentiaire inrichting Middelburg

    waarde: 150

  • betaald door: Politie Roze in Blauw

    waarde: 75 euro

  • betaald door: VNG

    waarde: Boekenbon € 50

  • betaald door: Summerschool Victimologie 2019

    waarde: 50 Euro

  • betaald door: Humanity in Action

    waarde: onbekend


Anciënniteit

1205 dagen
(11 juni 2019 tot heden)