Prof.dr. J.E.E. Keunen EBOD (VVD)



foto van de heer Jan Keunen (VVD)

Jan Keunen is sinds 26 oktober 2020 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Roermond, 2 oktober 1954
  • Weduwnaar

 

kinderen

  • 1 Zoon en 1 dochter

 

woonplaats

  • Nijmegen, Gelderland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Bestuurslid Vereniging Rembrandt vanaf 12 juni 2021
  • Adviseur WHO projectgroep VISION 2020 Netherlands vanaf 26 oktober 2020
  • Lid Raad van Adviseurs Vereniging Rembrandt vanaf 23 juni 2020
  • Sectieredacteur Oogheelkunde Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde vanaf 1 januari 2016
  • Docentmentor Radboudumc Health Academy vanaf 1 januari 2012
  • Co-chair Europe International Agency for the Prevention of Blindness vanaf 1 oktober 2005

afgesloten

  • Boardmember LIGHT, the International Retinal Laser Society vanaf 1 januari 2016 tot 15 december 2020
  • Mede-oprichter Landelijk Vuurwerkmanifest vanaf 1 januari 2016 tot 26 oktober 2020
  • Voorzitter Adviescommissie Kunst Radboud Universiteit en Radboudumc vanaf 1 juni 2015 tot 1 maart 2021
  • Lid Gezondheidsraad, Den Haag vanaf 1 januari 2014 tot 26 oktober 2020

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • HBS-B, Lyceum Augustinianum, Eindhoven, vanaf 1 augustus 1967 tot 1 augustus 1972

wetenschappelijk onderwijs

  • Studie Geneeskunde, vanaf 1 september 1972 tot 1 december 1979

promotie

  • Geneeskunde, Rijksuniversiteit Utrecht, vanaf 1 september 1985 tot 15 november 1988

post-academisch onderwijs

  • Oogarts in opleiding, Koninklijk Nederlands Gasthuis voor Ooglijders, vanaf 1 september 1981 tot 1 september 1985
  • Fulbright Scholar, Visual Sciences Center, University of Chicago, vanaf 1 september 1990 tot 1 september 1991

andere opleidingen

  • Reserve Eerste Luitenant-arts, Militair Hospitaal Dr. A Mathijsen, Utrecht, vanaf 1 maart 1980 tot 1 augustus 1981

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 26 oktober 2020
  • Hoogleraar oogheelkunde, opleider Radboudumc, Nijmegen vanaf 1 februari 2005 tot 1 oktober 2019

andere activiteiten

  • Bestuurslid Vereniging Rembrandt vanaf 12 juni 2021
  • Adviseur WHO projectgroep VISION 2020 Netherlands vanaf 26 oktober 2020
  • Lid Raad van Adviseurs Vereniging Rembrandt vanaf 23 juni 2020
  • Bestuurslid Stichting Blindenhulp, Den Haag vanaf 1 februari 2018
  • Medeoprichter Hendrickje Cirkel vanaf 1 juni 2016
  • Adviseur Adviescommissie Brookhuis & de Waard, Ministerie Infrastructuur & Milieu vanaf 9 mei 2016 tot 9 mei 2017
  • Boardmember LIGHT, the International Retinal Laser Society vanaf 1 januari 2016 tot 15 december 2020
  • Mede-oprichter Landelijk Vuurwerkmanifest vanaf 1 januari 2016 tot 26 oktober 2020
  • Sectieredacteur Oogheelkunde Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde vanaf 1 januari 2016
  • Voorzitter Adviescommissie Kunst Radboud Universiteit en Radboudumc vanaf 1 juni 2015 tot 1 maart 2021
  • Lid Gezondheidsraad, Den Haag vanaf 1 januari 2014 tot 26 oktober 2020
  • Gastcurator Top 75 Jubileum expositie Kroller Muller museum vanaf 13 juli 2013 tot 17 december 2013
  • Docentmentor Radboudumc Health Academy vanaf 1 januari 2012
  • Co-chair Europe International Agency for the Prevention of Blindness vanaf 1 oktober 2005
  • Voorzitter VISION 2020 Netherlands vanaf 1 juni 2003 tot 25 oktober 2020
  • Voorzitter Kunstcommissie LUMC Leiden vanaf 1 januari 1999 tot 1 februari 2005
  • Lid Landelijke Commissie Klinisch Wetenschappelijk Onderzoek (AGIKO stipendia) NWO vanaf 1 januari 1997 tot 1 januari 2003
  • Eigenaar B.V. Werklust & Beheer vanaf 1 december 1995
  • Hoogleraar oogheelkunde Leids Universitair Medisch Centrum vanaf 1 februari 1995 tot 1 februari 2005
  • Senior staflid oogheelkunde F.C. Donders Instituut, Universitair Medisch Centrum Utrecht vanaf 1 augustus 1989 tot 1 januari 2005
  • Junior staflid Koninklijk Nederlands Gasthuis voor Ooglijders (opgeheven 1989) vanaf 1 augustus 1985 tot 1 augustus 1989

Partijpolitieke functies

  • Vicevoorzitter VVD Lokaal Netwerk Rijk van Nijmegen vanaf 1 januari 2019
  • Voorzitter Preventie Werkgroep VVD Landelijk Themanetwerk Zorg & Gezondheid vanaf 1 januari 2002

afgesloten

  • Voorzitter bestuur VVD Rijk van Nijmegen vanaf 1 juni 2016 tot 1 januari 2019
  • Voorzitter bestuur Afdeling VVD Nijmegen vanaf 1 juni 2014 tot 1 juni 2016


Publicaties

  • 165 Peer-reviewed wetenschappelijke artikelen, >20 hoofdstukken in medische hand- en congresboeken, >200 media vermeldingen. Opiniestukken in NRC Handelsblad, De Volkskrant en Trouw., 26 oktober 2020

Onderscheidingen

ridderorden

  • Officier Orde Oranje-Nassau, 4 juni 2021

overige onderscheidingen en prijzen

  • Erelid Nederlands Oogheelkundig Gezelschap, 3 september 2020
  • Officierskruis, 6 december 1995

Reizen

Geen reizen gemaakt


Geschenken

  • Boek en 2 flessen wijn, 15 december 2020

Anciënniteit

241 dagen
(26 oktober 2020 tot heden)