Stemming motie Verlenging transitieperiode naar het nieuwe pensioenstelsel



Verslag van de vergadering van 2 december 2025 (2025/2026 nr. 10)

Aanvang: 13.38 uur

Status: ongecorrigeerd

Een verslag met de status "ongecorrigeerd" is niet voor citaten en er kan geen recht aan ontleend worden.


Stemming motie Verlenging transitieperiode naar het nieuwe pensioenstelsel

Aan de orde is de stemming over een motie, ingediend bij de behandeling van het wetsvoorstel Wijziging van de Pensioenwet, de Wet op de loonbelasting 1964 en enige andere wetten in verband met de verlenging van de transitieperiode naar het nieuwe pensioenstelsel,

te weten:

  • de motie-Van Wijk c.s. over concrete maatregelen voor de feitelijke rechtsbescherming van de deelnemers (36578, letter H).

(Zie vergadering van 25 november 2025.)


Bekijk de video van deze spreekbeurt

De voorzitter:

Dan stemmen wij over de motie 36578, letter H, de motie van het lid Van Wijk c.s. over concrete maatregelen voor de feitelijke rechtsbescherming van de deelnemers. Wenst een van de leden een stemverklaring over de motie af te leggen? Dat is niet het geval.

We stemmen bij zitten en opstaan.

In stemming komt de motie-Van Wijk c.s. (36578, letter H).

De voorzitter:

Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, Fractie-Beukering, Fractie-Walenkamp, FVD, de PVV, 50PLUS, BBB en Fractie-Van de Sanden voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van GroenLinks-PvdA, OPNL, D66, Volt, het CDA, Fractie-Visseren-Hamakers, de SP, de PvdD, de VVD, JA21 en de ChristenUnie ertegen, zodat zij is verworpen.